неділя, 7 жовтня 2012 р.

Жадность и «моя хата с краю»...

Особенности национального характера, которые мешают украинцам построить полноценное гражданское общество
У КОЖНОГО АБРАМА - СВОЯ ПРОГРАМА,
А У КОЖНОГО ХОМКА - СВОЯ ЦЕЛЬСІЯ ШКАЛА!
За прогнозами Українського гідрометеорологічного центру МНС, вночі 11-12 жовтня у західних областях, зокрема на Рівненщині очікуються заморозки.

3 коментарі:

  1. "Моя хата скраю" - знають всі.
    Тільки вельми мало хто знає продовження цього крилатого виразу (сам вичитав його порівняно недавно, здається, у котрогось із персонажів "Чорного Ворона" Василя Шкляра): "А крайня хата горить першою" /(С)/.

    ВідповістиВидалити
  2. Муніципалітети не вірять обіцянкам уряду забезпечити безперебійне опалення цієї зими.

    10 жовтня Асоціація міст звернулася до прем'єр-міністра з проханням списати комунальним підприємствам заборгованість за газ і електроенергію на 14 млрд гривень, а також виділити субвенції в повному обсязі - на 6,9 млрд гривень, пише "Комерсант-Україна".

    Асоціація міст направила голові уряду Миколі Азарову звернення, підписане 72 мерами, з проханням вирішити проблему заборгованості підприємств теплокомуненерго (ТКЕ) перед постачальниками.

    До 1 вересня їхній борг за газ досяг 10 млрд гривень, за електроенергію - 4 млрд гривень.

    НАК "Нафтогаз України" вимагає терміново погасити цю заборгованість, без цього неможливе підписання "кабальних угод та отримання лімітів на газ", йдеться у зверненні.

    Найбільші борги на 15 червня сформували Київ (1,2 млрд гривень), Донецьк (704,1 млн гривень) і Дніпропетровськ (400,1 млн гривень).

    Проблеми виникли навіть у ТКЕ міст-супутників АЕС.

    Аналітик Асоціації міст Ярослав Рабошук відзначає, що борг виник через те, що вартість газу, врахована в тарифі на виробництво тепла (686 гривень за 1 тис кубометрів), набагато нижча ціни (1,309 тис гривень), яку повинні сплачувати ТКЕ.

    За його словами, в тариф закладено 60% собівартості газу і 40% - електроенергії.

    Крім того, не враховано чотириразове підвищення мінімальної зарплати співробітників протягом року.

    У бюджеті закладено субвенції на компенсацію різниці в тарифах на 6,9 млрд гривень, але регіони отримали лише 2 млрд гривень.

    Платіжки ще на 2,3 млрд гривень поки не затверджені.

    Оскільки коштів на погашення заборгованості у місцевих органів влади немає, мери просять уряд списати борги перед постачальниками, як це було зроблено підприємствам сфери енергетики в 2011 році.

    В уряді не схвалюють списання боргів, а місцеві органи влади визнають неминучість підвищення вартості тепла для скорочення цієї заборгованості.

    ВідповістиВидалити